Понеділок, 30.06.2025, 02:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Навчалочка

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Загальне поняття про прикметник.
25.03.2017, 21:24

Урок української мови

3 клас

Тема: Загальне поняття про прикметник.

Мета: розширювати знання учнів про прикметник; вчити визначати прикметник за запитаннями, значенням і роллю в реченні.

Розвивати спостережливість, пам'ять, увагу.

Виховувати бережне ставлення до природи, її багатств.

Урок – дослідження

Хід уроку

І. Організація класу

- Сьогодні у нас не просто урок української мови. Ми, на сьогоднішньому уроці будемо працювати у творчій дослідницькій лабораторії. Ви спробуєте себе у ролі юних дослідників української мови. Отже у нас сьогодні урок – дослідження.

- Досліджувати означає виясняти, пізнавати, розглядати, знайомитись.

2.Девіз уроку

- Девіз нашого уроку буде такий:

Думати швидко

Виконувати чітко

Творчо працювати

Каліграфічно писати

- Для гарної роботи, потрібно дещо пригадати.

ІІ. АОЗ

«Мозкова атака»

  • З чого складаються речення?
  • В які частини мови поєднані слова?
  • Яку частину мови вже вивчили?
  • Що таке іменник? Яких родів бувають іменники?
  • За допомогою чого встановлюється зв'язок іменника з іншими словами?
  • Якими членами речення можуть виступати іменники?

- Отже, ми з’ясували, що вже знаємо.

Сьогодні ми продовжимо здобувати нові знання.

- Наш урок – дослідження ми розпочнемо із дослідження вірша.

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна і дзвінка,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов'їна, барвінкова

Українська мова!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- На яке питання відповідають всі слова? До якої частини мови відноситься?

- Як ви вважаєте, якою може бути тема нашого уроку?

Тема уроку …

  • Для чого нам вивчати прикметник?

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

- Доберіть до слова весна слова, що відповідають на питання яка?

- До якої частини мови відносяться ці слова? (прикметники)

 

Весна (яка?)

Сонечко (яке?)

Птах (який?)

Струмки (які?)

Спів (який?)

Дерево (яке?)

Сади (які?)

Радість (яка?)

тепла, прекрасна.

яскраве, усміхнене.

перелітний, веселий.

прозорі маленькі

дзвінкий, веселий.

зелене, струнке.

квітучі, вишневі.

велика, довгоочікувана.

 

 

  • Діти, а чи потрібні у нашій мові прикметники? Можливо без них можна обійтися?

- Спробуємо це дослідити.

Вправа 333

Робота за підручником.

- Доведіть, що прикметники все – таки потрібні в мові.

(прикметники потрібні для кращого розуміння висловлювання, для милозвучності мови …)

Зоровий диктант

Село, весна, веселий, ховається, Мурчик, сказати, зелений, м’ята, весняний.

- Перевіряємо.

  • Проведіть пошукову роботу. Спробуйте знайти в дистанційному диктанті прикметники. Доведіть, що це прикметники.
  • Введіть в речення прикметник.
  • На узліссі росте зелений дуб.
  • У Оленки був веселий день.
  • Настав справжній весняний ранок.
  • Яким членом речення виступає прикметник? ( Другорядним)

Робота в парах

”. Я пропоную попрацювати в парах, допомагаючи один одному.

  • Прочитайте речення, записані на картках.
  • Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб речення стали гарнішими та цікавішими?
  • Вірно. Речення потрібно поширити, використовуючи прикметники.
  • Прошу записати поширені речення в зошит. Визначте граматичну основу і підкресліть прикметники.
  • Яким членом речення виступає прикметник?

РЕЧЕННЯ ДЛЯ ОПРАЦЮВАННЯ (на картці 1 речення)

Прийшла весна.

Виглянуло сонечко.

Співають пташки.

Подув вітерець.

Земля вкрита килимом.

Зацвіли квіти.

ІІІ. Підсумок уроку

Тестування на комп’ютерах.

  1. Гра Павутинка
  • Охарактеризуйте наш урок, використовуючи слова частини мови, яку почали сьогодні вивчати. На дошці висять смужки, на яких написані різні прикметники ( зелений, металевий, цікавий, творчий, сніжний, корисний,прямокутний, пізнавальний, добрий). Учні виходять до дошки і утворюють “ павутинку” з потрібних прикметників.
  • УРОК (який?) цікавий, творчий, корисний, пізнавальний.
Категорія: Мої файли | Додав: Вовка | Теги: прикметник
Переглядів: 415 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
uCoz